Слободан Урошевић, ново појачање на месту левог бека дошао је у Партизан у зимском прелазном року из крушевачког Напретка. Већ током зимских припрема на Кипру видело се да се брзо прилагодио црно-белој породици где је поред и нових пријатељстава постао стандардни играч на првенственим утакмицама као и у 1/16 финала ЛЕ. Пред меч 25. кола СЛС коју Партизан игра 3. марта у Нишу популарни Чаки говори за званични сајт.
− Атмосфера у клубу је одлична. Према мени су сви супер и драго ми је да су ме прихватили као да сам овде већ дуже време. Највише се дружим са Владимиром Ђиласом, али и са свима имам одличан однос. Очекивао сам да је атмосфера у овако великом клубу баш на том нивоу, али нисам знао да ћу се овако брзо прилагодити екипи што ми је посебно драго.
Брзо си заузео место стартера?
− Велика ми је част што ми је указана та прилика коју сам, надам се, добром игром оправдао. Био је сјаајан осећај играти две европске утакмице пред нашом публиком, како у Хумској тако и у Плзену. Жао ми је што нисмо прошли даље, јер смо дали све од себе.
У Партизану се увек иде на победе и увек тражи оно више.
− Притисак постоји, али сам од почетка каријере научио да се носим са тим, па ми то не представља проблем. Трудим се да увек дам све од себе и да оправдам указано поверење.
У суботу нас очекује меч 25.кола СЛС против Радничког из Ниша.
− Још док сам играо у Напретку мечеви против Радничког су се сматрали дербијем. То је увек био тежак противник за Напредак, али је самим тим увек постојао велики мотив за победу. У Партизану је свака утакмица императив и нерешен резултат није добар. Свака екипа са нама игра изнад својих могућности, а Партизан мора да у том ритму буде свако коло.
Саиграчи те зову Чаки. Одакле надимак потиче?
− Надимак сам добио још у основној школи. Тада је била популарна серија Мјешовити брак у којем је једну од главних улога имао глумац Виктор Савић који је тумачио лик фудбалера Бобана Чанчара. Како ми је име Слободан, а надимак ми је у то време био Бобан, друг ме једном прозвао по лику из серије Чаки што је остало и до данас − открива Урошевић
Биљана Обрадовић